Çin TV: Anın En İyi Erkek Oyuncuları

Çin TV: Anın En İyi Erkek Oyuncuları

Mayıs 11, 2023 0 Yazar: Sevda mehtabı


Dünyanın en büyük ve en gelişmiş ülkelerinden biri olan Çin, inanılmaz derecede yetenekli aktörleri ve aktrisleri ile tanınıyor. Komediden dramaya, aksiyondan romantizme, Çin’in oyunculuk yeteneği dünyayı gerçekten fırtınaya sürükledi.

Son yıllarda, Çin televizyon endüstrisi, ev isimleri haline gelen erkek aktörlerin akınına uğradı. İster popüler televizyon dizilerinde rol alıyor olsunlar, ister gişe rekorları kıran filmlerde başrol oynuyor olsunlar, bu aktörler dikkate alınması gereken bir güçtür.

İşte Çin TV’deki anın en iyi erkek aktörlerinden bazılarına bir bakış.

1. Deng Lun: Deng Lun, televizyon dizisi Meteor Garden ve My True Friend’deki rolleriyle tanınan bir aktör, şarkıcı ve modeldir. Ayrıca çok sayıda filmde rol aldı ve Çin televizyonunun en tanınmış yüzlerinden biri.

2. Lu Han: Popüler Güney Koreli-Çinli erkek grubu EXO’nun bir üyesi olan Lu Han, Çin televizyonunda en çok aranan aktörlerden biri haline geldi. Son zamanlarda televizyon draması The Mystic Nine ve The Great Wall filminde rol aldı.

3. Yang Yang: Yang Yang, televizyon dizisi The Journey of Flower ve The Lost Tomb’daki rolleriyle tanınan Çinli bir aktördür. Ayrıca 2018’in hit filmi The Meg de dahil olmak üzere birçok filmde yer aldı.

4. Wang Yibo: Wang Yibo, televizyon dizisi The Untamed’deki rolüyle tanınan bir aktör, şarkıcı ve dansçıdır. Ayrıca 2019’un hit filmi Wolf Warrior 2 de dahil olmak üzere çok sayıda filmde rol aldı.

5. Zhu Yilong: Zhu Yilong, televizyon dizisi The Journey of Flower and Love O2O’daki rolleriyle tanınan bir aktör ve modeldir. Ayrıca 2020 hit filmi My People, My Homeland de dahil olmak üzere birçok filmde rol aldı.

Bunlar Çin televizyonunda şu anın en iyi erkek aktörlerinden sadece birkaçı. Çin televizyon endüstrisinde iz bırakan daha birçok yetenekli aktör ve aktris var. Komediden dramaya, aksiyondan romantizme, Çin’in oyunculuk yeteneği gerçekten görülmesi gereken bir şey.