En İyi Asya Dizi Oyuncuları – Kim Onlar?

En İyi Asya Dizi Oyuncuları – Kim Onlar?

Mayıs 11, 2023 0 Yazar: Sevda mehtabı


Asya dizi oyuncuları son yıllarda giderek daha popüler hale geldi, çünkü dünya çapında giderek daha fazla insan geldikleri ülkelerin kültürünü takdir etmeye ve kucaklamaya başladı. Türkiye’den, Çin’den, Kore’den, Japonya’dan veya bölgedeki diğer ülkelerden olsun, Asya dizi oyuncuları dünyanın en büyük yıldızlarından bazıları haline geldi.

Peki, en iyi Asya dizi oyuncuları kimler? Hepsini isimlendirmek imkansız olurdu, ama işte en iyi yarışmacılardan birkaçı. Türkiye’den en popüler aktörlerden biri, çeşitli hit televizyon dizilerinde ve bazı filmlerde rol alan Engin Akyürek’tir. En son oynadığı rol çok başarılı olan ‘Diriliş: Ertuğrul’ dizisiydi.

Kore’den en popüler aktörlerden biri, ‘Boys Over Flowers’ ve ‘The Heirs’ de dahil olmak üzere bir dizi hit dramada rol alan Lee Min-ho’dur. Oyunculuk becerileri ve inanılmaz iyi görünüşü ile tanınır.

Japonya’dan, ‘Hana Yori Dango’ ve ‘Onmyoji’ de dahil olmak üzere bir dizi popüler dizide rol alan Yoko Maki var. Güzel oyunculuğu ve eşsiz moda anlayışı ile tanınır.

Çin’den, dünyanın en popüler aktrislerinden biri olan Yang Mi var. ‘Saray’, ‘Çiçeğin Yolculuğu’ ve ‘MiYue Efsanesi’ndeki rolleriyle tanınır.

Son olarak, Kore’nin en büyük yıldızlarından biri olan Jun Ji-hyun var. ‘My Sassy Girl’, ‘The Thieves’ ve ‘My Love from the Star’daki rolleriyle tanınıyor.

Bunlar, dünyanın en büyük yıldızlarından bazıları haline gelen birçok yetenekli Asya dizi oyuncularından sadece birkaçı. Türkiye’den Japonya’ya, Çin’den Kore’ye kadar bu aktörler dünyanın dört bir yanındaki izleyicileri büyüledi ve ülkelerinin kültürüne aşık olmalarını sağladı.