Rising Stars of Turkish Soap Opera: Meet the Top Asya Dizi Oyuncuları

Rising Stars of Turkish Soap Opera: Meet the Top Asya Dizi Oyuncuları

Mayıs 11, 2023 0 Yazar: Sevda mehtabı


Türk televizyonu dünya çapında popülarite kazanmaya devam ederken, ülkenin Asya Dizisi’nin (pembe diziler) yıldızları da giderek daha fazla tanınır hale geliyor.

Asya Dizisi, çağdaş dünyada geçen ve genellikle üst-orta sınıfların yaşamlarına odaklanan bir televizyon dizisi türüdür. Tür, Türkiye’nin en başarılı formatlarından biri haline geldi, milyonlarca izleyiciyi kendine çekti ve yeni nesil yıldızları doğurdu.

Türk pembe dizisinin yükselen yıldızları olan Asya Dizi Oyuncuları ile tanışın. Listede ilk sırada 2008 yılında Aşk-ı Memnu dizisiyle üne kavuşan Hazal Kaya yer alıyor. Adını Feriha) ve Güneşin Kızları Koydum. Sırada Asya Dizi dünyasının büyük yıldızı haline gelen Burcu Biricik var. Yüksek Sosyete ve Güneşi Beklerken gibi birçok hit dizide yer aldı. Gladyatör (Gladyatör) gibi filmlerdeki rolleriyle de tanınmaktadır. Bir diğer yükselen yıldız ise Kara Para Aşk ve Siyah Beyaz Aşk dizilerindeki rolleriyle Türkiye’de hayranların gözdesi haline gelen Engin Akyürek.

Dürüstlüğünü ve onurunu korumaya çalışan genç bir adamı canlandırması ona sadık bir hayran kitlesi kazandırdı. Son olarak Türk televizyonunun en tanınan simalarından biri haline gelen Çağatay Ulusoy var. Adını Feriha Koydum ve Medcezir dahil olmak üzere eleştirmenlerce beğenilen birçok Asya Dizisinde rol aldı.

Kurşun ve İçerde gibi filmlerde de rol almıştır. Yukarıdaki oyuncular Asya Dizisinin yükselen yıldızlarından sadece birkaçı. Yetenekleri ve karizmaları ile bu oyuncular Türkiye’de ve ötesinde tanınan isimler haline geldi. Tür popülerlik kazanmaya devam ettikçe, bu yıldızlar için gelecek parlak görünüyor.