2023 Yılında İzlenmesi Gereken En İyi 10 Yabancı TV Şovu

2023 Yılında İzlenmesi Gereken En İyi 10 Yabancı TV Şovu

Mayıs 29, 2023 0 Yazar: Sevda mehtabı


Dünya daha birbirine bağlı hale geldikçe, eğlence seçeneklerimiz de genişlemeye devam ediyor. Uluslararası içerik sunan Netflix ve Amazon Prime gibi akış hizmetleriyle, dünyanın dört bir yanından yeni TV şovlarını keşfetmek için bundan daha iyi bir zaman olamaz.

İşte 2023’ün mutlaka izlenmesi gereken 10 yabancı TV dizisi:

1. Dark (Almanya) Bu Alman bilimkurgu gerilim filmi, 2017’deki ilk çıkışından bu yana Netflix’te hit oldu. insan hayatı Üçüncü ve son sezon 2020’de yayınlanacak.

2. Money Heist (İspanya) La Casa de Papel veya Money Heist, 2017’deki ilk çıkışından bu yana küresel bir sansasyon haline geldi. tarihin en büyük soygununu gerçekleştirin. Dördüncü sezon 2020’de yayınlanacak.

3. Babylon Berlin (Almanya) 1920’lerde geçen bu Alman draması, bir polis dedektifi ile genç bir stenografın I. Gösteri, çarpıcı görselleri ve ilgi çekici hikayesiyle övüldü.

4. Narcos (Kolombiya) Bu suç draması, 1980’lerde Kolombiya’da Medellin uyuşturucu kartelinin yükselişinin ve düşüşünün hikayesini anlatıyor. Gösteri, tarihi olayları doğru bir şekilde tasvir etmesi ve büyüleyici performanslarıyla övüldü.

5. Fauda (İsrail) Bu İsrail siyasi gerilim filmi, Batı Şeria’da teröristlerin izini sürerken İsrail Savunma Kuvvetlerinin gizli bir birimini konu alıyor. Gösteri, İsrail-Filistin çatışmasını gerçekçi bir şekilde tasvir ettiği için övüldü.

6. Köprü (İsveç/Danimarka) Bu İskandinav suç draması, İsveç’ten bir polis dedektifi ile Danimarka’dan bir polis dedektifinin ülkeleri arasındaki sınırda meydana gelen bir cinayeti araştırmasını konu alıyor. Gösteri, sürükleyici hikayesi ve güçlü performanslarıyla övüldü.

7. Elite (İspanya) Bu İspanyol gençlik draması, Madrid’deki prestijli bir özel okuldaki bir grup öğrenciyi konu alıyor. Gösteri, çeşitli oyuncu kadrosu ve ilgi çekici hikayesiyle övüldü.

8. Ragnarok (Norveç) Bu Norveç fantezi draması, İskandinav tanrılarının reenkarnasyonları olduklarını keşfeden bir grup genci konu alıyor. Gösteri, İskandinav mitolojisine benzersiz bir bakış açısı ve çarpıcı görselleri ile övgü topladı.

9. Kablolu Kızlar (İspanya) 1920’lerde Madrid’de geçen bu İspanyol draması, telefon operatörü olarak çalışan bir grup kadını konu alıyor. Gösteri, kadının güçlenmesini tasvir etmesi ve ilgi çekici hikayesiyle övüldü.

10. The Handmaid’s Tale (Kanada) Teknik olarak yabancı bir TV dizisi olmasa da bu Kanada yapımı distopik drama, Kanadalı yazar Margaret Atwood’un romanına dayanıyor. Gösteri, kadın haklarının tamamen ortadan kaldırıldığı yakın bir gelecekte Amerika Birleşik Devletleri’nde geçiyor. Gösteri, güçlü performansları ve zamanında verdiği mesajla övüldü.

Sonuç olarak, mutlaka izlenmesi gereken bu 10 yabancı TV programı, dünyanın dört bir yanından çok çeşitli türler ve bakış açıları sunuyor. İster bir bilim kurgu gerilim filmi, ister suç draması veya gençlik dizisi havasında olun, bu listede herkes için bir şeyler var. Arkanıza yaslanın, rahatlayın ve akışa başlayın!