2023’te Sinemalarda İzleyebileceğiniz En İyi Yabancı Filmler Türkçe Dublajla

2023’te Sinemalarda İzleyebileceğiniz En İyi Yabancı Filmler Türkçe Dublajla

Haziran 4, 2023 0 Yazar: Sevda mehtabı


2023’te sinemalarda gösterime girecek olan en iyi yabancı filmler listesi oldukça heyecan verici görünüyor. Bu filmler, sinema dünyasının önde gelen isimleri tarafından yönetilen, yıldız oyuncularla dolu ve bir arada bulunmaya kalıcı bir deneyim sunmayı hedefliyor.

İşte 2023’te sinemalarda izleyeceğiniz en iyi yabancı filmler listesi:

1. Batman Robert Pattinson’ın Bruce Wayne/Batman olarak izlediği bu yapım, yönetmenliğini Matt Reeves’in üstlendiği bir aksiyon filmi. Filmde, Batman’in Gotham City’de şehrin çeşitli kötü adamlarını yakalamak için mücadele etmesi anlatılıyor.

2. Avatar 2 James Cameron’ın yönettiği bu yapım, 2009 yılında gösterime giren Avatar filminin devamı niteliğinde. Filmde, Pandora gezegeninde yaşananlar ve insanların gezegene olan etkileri ele alınıyor. Filmin, teknolojik açıdan oldukça gelişmiş olması ve 3D olarak çekilmiş olması da ayrı bir heyecan yapıları.

3. Jurassic World: Dominion Jurassic Park’ın devamı niteliğinde olan bu yapım, Colin Trevorrow’un üstlendiği bir aksiyon filmi. Filmin oyuncu kadrosunda Chris Pratt ve Bryce Dallas Howard gibi ünlü isimler yer alıyor. Filmde, insanları düşman eden dinozorların hikayesi anlatılıyor.

4. Black Panther: Wakanda Forever Ryan Coogler’ın yönettiği bu yapım, Marvel Evreni’nin en sevilen karakterlerinden biri olan Black Panther’ın öyküsünde yer alıyor. Filmde, Wakanda tarihinin geleceği ve ülkeyi savunmak için verilen mücadele anlatılıyor.

5. Top Gun: Maverick Tom Cruise’un başrolünde yer aldığı bu yapım, 1986 yılında gösterime giren Top Gun filminin devamı niteliğinde. Filmde, Cruise’un canlandırdığı Maverick’in karakteri, yeni nesil savaş pilotlarına liderlik etmesi anlatılıyor.

6. Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar 3 JK Rowling’in yazdığı fantastik roman serisi Harry Potter’ın devamı niteliğinde olan bu yapım, yönetmenliğini David Yates’in üstlendiği bir macera filmi. Filmin oyuncu kadrosunda Eddie Redmayne, Johnny Depp ve Jude Law gibi ünlü isimler yer alıyor.

7. Mission: Impossible 8 Tom Cruise’un başrolünde yer aldığı bu yapım, aksiyon tutkunlarının merakla beklediği bir film. Filmin yönetmenliğini Christopher McQuarrie üstleniyor. Filmde, Cruise’un canlandırdığı karakter Ethan Hunt’ın yeni bir görev için dünya çapında maceralar yaşaması anlatılıyor.

8. The Flash Andy Muschietti’nin yönettiği bu yapım, DC Evreni’nin en sevilen karakterlerinden biri olan Flash’ın öyküsünde yer alıyor. Filmin oyuncu kadrosunda Ezra Miller, Ben Affleck ve Michael Keaton gibi ünlü isimler yer alıyor.

9. Doctor Strange in the Multiverse of Madness Scott Derrickson’un yönettiği bu yapım, Marvel Evreni’nin en sevilen karakterlerinden biri olan Doctor Strange’in öyküsünde yer alıyor. Filmde, Strange’in farklı yaşadıkları maceralar anlatılıyor. Filmin oyuncu kadrosunda Benedict Cumberbatch, Elizabeth Olsen ve Chiwetel Ejiofor gibi ünlü isimler yer alıyor.

10. Cinderella Kay Cannon’un yönettiği bu yapım, klasik masal karakteri Cinderella’nın hikayesini konu alıyor. Filmin oyuncu kadrosunda Camila Cabello, James Corden ve Billy Porter gibi ünlü isimler yer alıyor. Filmin, modern bir okuması olduğu ve müzikal unsurları açıklanıyor. 2023’te sinemalarda gösterilecek olan bu yapım listesi, sinemaseverler için oldukça heyecan verici görünüyor. Bu filmler, aksiyondan maceraya, dramadan fantastiğe kadar birçok farklı türde yapımı içeriyor. Türkçe dublaj seçeneği de olan filmleri, arşive keyifli bir sinema deneyimi sunmayı amaçlıyor.